Новини нерухомості. 4 січня. В Узбекистані набули чинності доповнення до Цивільного, Житлового і Податкового кодексів, які посилюють відповідальність за відсутність договору оренди нерухомості між громадянами.

За неправильну оренду нерухомості - штраф

Зокрема, до Цивільного кодексу внесена норма, згідно з якою договір оренди будівлі або споруди або їх частини, а також договір найму житлового приміщення між громадянами повинен бути нотаріально посвідчений. Відповідні зміни внесено і до Житлового кодексу.

Кодекс про адміністративну відповідальність доповнено статтею, згідно з якою відсутність договору оренди (найму) будівлі, споруди або їх частини, а також житлового приміщення між громадянами або недотримання обов’язкового нотаріального посвідчення цього договору тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’яти до 10 мінімальних розмірів заробітної плати (МЗРП).

Ще одне нововведення передбачає, крім відповідальності за порушення правил будівництва житлових будинків, відповідальність за несвоєчасне оформлення права власності на житлові будинки.

Якщо за порушення громадянами правил будівництва житлових будинків, господарських і побутових будівель, як раніше, загрожує штраф від п’яти до 10 МРЗП, то несвоєчасне оформлення права власності на житловий будинок тягне за собою накладення штрафу від одного до п’яти “мінімалок”.

В даний час МРЗП в Узбекистані складає 62,92 тисячі сумів.

Зміни до Адміністративного кодексу набирають чинності з 1 лютого.

Джерело trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.