Новини світу. 8 січня. Партійні лідери правлячої у ФРН “чорно-жовтої” коаліції домовилися про свої дії на випадок, якщо Крістіану Вульфу все ж таки доведеться піти у відставку.

крістіан вульф
Президент Німеччини Крістіан Вульф

Про це повідомляє відома німецька газета “Рейніша пост”. Якщо з’ясується, що Вульф приховав частину правди про скандальну історію отримання ним сумнівного приватного кредиту і при цьому ще намагався чинити тиск на пресу, то голова ХДС, канцлер ФРН Ангела Меркель, керівник ХСС Хорст Зеехофер та голова ВДП Філіп Реслер надалі не надаватимуть йому підтримку , пише газета з посиланням на джерела в урядових колах.

Крістіан Вульф потрапив під вогонь критики через скандал навколо приватного кредиту на купівлю будинку у розмірі 500 тис євро. Цей кредит був узятий з особистого статку Едіт Геркенс – дружини підприємця Егона Геркенса в той період, коли Вульф ще був прем’єр-міністром федеральної землі Нижня Саксонія. Бюргери готові пробачити політику професійну непридатність, розтрату через недбальство, але не збагачення за рахунок свідомого зловживання службовим становищем. Обман карається жорстко. Будь-який натяк на те, що політик спробував поповнити сімейний бюджет завдяки своєму становищу, призводить педантичних німців буквально до сказу. Такий проступок може не лише нашкодити політичному іміджу, а й поставити хрест на кар’єрі політика. У цьому випадку не змушують себе довго чекати грізні вимоги відставки. Поки що не зрозуміло, чи зможе встояти президент ФРН.

Масла у вогонь підлили повідомлення про те, що Вульф зробив спробу чинити тиск на журналістів бульварної газети “Більд” з тим, щоб перешкодити публікації подальших матеріалів, що стосуються отримання ним приватного кредиту. У ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Вульф залишив на автовідповідачі головного редактора “Більд” Кая Дікманна повідомлення з погрозою повного розриву відносин з видавничим концерном Шпрінгера, що випускають крім “Більд” ще понад 150 газет і журналів у десятках країн. Вульф висловився проти оприлюднення повідомлення, залишеного ним на автовідповідачі Дікманна, заявивши, що воно носить приватний характер і стосується виключно головного редактора “Більд”.

За інформацією “Рейніша цайтунг”, у разі відставки Вульфа Меркель, Зеехофер і Реслер в ході спільної прес-конференції висунуть нову кандидатуру на пост президента ФРН, яка влаштує опозиційні СДПН, Ліву партію і “Союз90 /” зелені “.” Буде зроблено пропозицію, від якої “червоно-зелені” не зможуть відмовитися”, – наводить” Рейніша пост “висловлювання представника урядових кіл.

У п’ятницю Ангела Меркель висловилася на підтримку Крістіана Вульфа, який не бажає йти у відставку.

“Канцлер повністю впевнена, що президент з тією ж відкритістю і надалі відповість на всі можливі питання, якщо такі виникнуть”, – заявив представник уряду ФРН Штеффен Зайберт.

У свою чергу голова СДПН Зігмар Габріель піддав різкій критиці Крістіана Вульфа. “Дуже погано, що президент дозволив справі зайти так далеко. Все це протистояння негідно і огидно”, – заявив він в інтерв’ю “Більд”, опублікованому в сьогоднішньому номері цієї газети. За словами Габріеля, Вульф намагається “змістити поняття чесності і довіри в неправильному напрямку”.

“Касирку в магазині звільняють лише за те, що вони прихопили з собою кілька центів, а президент вважає, що для нього можуть існувати спеціальні норми”, – додав він.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.