Новинни України. 20 січня. У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ вирішили дати бій тоненьким одноразовим пакетам, які безкоштовно можна взяти в супермаркетах або купити на ринку, і незабаром вони можуть назавжди зникнути з нашого життя.

Без одноразових кульків можна прожити

У міністерстві розробили законопроект, який передбачає заборонити виробництво, імпорт і розповсюдження пакетів, об’ємом менше 20 л, товщиною – менше 0,025 мм. Винних каратимуть штрафами до 1700 грн.

Проект зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять у Верховну Раду, де, як сподіваються у міністерстві, закон приймуть, а в 2013 році він запрацює, пише Цензор.НЕТ.

Начальник благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіон Олександр Ігнатенко каже, що головне завдання закону – мінімізувати відходи.

Кульки розносить вітром, вони забивають водостічні стоки і русла річок, що призводить до повеней. Також при розкладанні пакетів виділяються токсини і канцерогени. Вони потрапляють у воду, а потім в організм людини і викликають різні хвороби (аж до раку. – ред.), – говорить Ігнатенко. – Від кульків вже відмовилися у Франції, Італії, Іспанії, Японії та інших країнах».

На його думку, без маленьких пакетиків можна обійтися:

«Середній термін «життя» такого пакета близько 20 хвилин, а розкладаються – 200 років. Звичайно покупці в магазинах сортують по кулька продукти, а вдома все викладають в холодильник і шафки, а пакети – в урну. Я сам пробував жити без маленьких кульків, продукти відразу клав у великий. Це зручно і екологію не забруднює. До того ж ми не забороняємо Біопакети (їх уже почали продавати в Україні, коштують дорожче звичайних у 2 рази. – ред.), які розкладаються протягом місяця і не залишають шкідливих речовин після себе».

Думки екологів розділилися – одні повністю підтримують подібну практику, інші – вважають, що закон принесе тільки шкоду.

Постраждають від прийняття закону в Україні фабрики, які виробляють кульки.

«Будуть збитки, може, когось доведеться звільнити з працівників. Але у нас залишається ще виробництво великих пакетів, їх же не будуть поки чіпати», – сказали  на одній з них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.