Новини технологій. 20 січня. Держрегулятор зв’язку придумав, як провести інтернет у селах України, не надто обтяжуючи бюджет.

Wi-Fi
Wi-Fi може з'явитися у селах України

За повідомленням Нацкомісії з питань зв’язку та інформатизації, готується нацпроект під назвою “Цифровий район”, по якому за три роки до всесвітньої інтернет мережі будуть підключені близько 10 тис. населених пунктів.

Як відомо, для забезпечення нормального швидкісного доступу необхідно провести оптоволоконні лінії зв’язку до всіх з 28 тис. населених пунктів.

Але за проектом, буде реалізований дешевший спосіб забезпечення інтернет-доступу – за допомогою супутникового зв’язку в Ka-діапазоні. У селі буде стояти одна супутникова базова станція, а по домівках сигнал лунатиме по Wi-Fi-мережі, – розповідають у Нацкомісії.

Це дасть споживачеві швидкість до 1 Мбіт/сек. Яка буде вартість такої послуги для споживача держрегулятор поки не розкриває. Відомо, що вартість підключення одного населеного пункту орієнтовно дорівнює 47 тис. грн. Проект розрахований на 4 місяці і його загальна вартість – 465 млн. грн. Інвестицій держави в проекті – 370 млн грн. Приватним інвестором проекту виступить компанія «Датагруп», до завдань якої увійде доставка сигналу з супутника.

Джерело Ура-Информ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.