Новини світу. 29 січня. В одному з католицьких храмів на півдні США священикам прислужують на месі і допомагають у повсякденних пасторальних турботах собаки.

Cвященик Рой Снайпс зі своїми собаками

Отця Роя Снайпса, настоятеля одного з техаських католицьких парафій на честь образу Діви Марії Гваделупської, постійно можна спостерігати в супроводі його численних вихованців – собак, разом з якими він і звершує богослужіння, відправляє треби, спілкується з парафіянами.

Під час меси собаки спокійно сидять біля вівтарної частини храму або ходять по храму, за словами священика, “підбадьорюючи віруючих і приймаючи участь у молитві віруючих”. Під час проповіді вони нерідко лежать в кріслі настоятеля.

“Коли хто-небудь з нових прихожан або парафіянок заявляє, що собакам в храмі не місце, то я відповідаю, що якщо він або вона шукає прихід без собак, то легко знайде його, – каже клірик. – При цьому я постійно нагадую, що Ісус Христос народився в оточенні тварин”.

“У нашу дегуманізовану епоху – собак можна вважати ангелами, які здатні допомогти повернути нам людський вигляд”, – вважає отець Рой.

У цій справі священик Рой Снайпс, судячи з усього, був новатором. Перша меса разом з собакою була здійснена ним в 1985 р. Проте тепер отець Рой не самотній, тому що мода на чотириногих церковних служок поширюється дуже швидко.

Так, лабрадор Тигр, який виявився непридатним для пошукової діяльності після того, як пройшов курс дресирування в престижному центрі в Прінстоні (Міннесота), – припав у ролі “прислужника” у трьох методистських громадах міста Будбей Харбор (штат Мен).

Тигр супроводжує жінку-пастора (у минулому ветеринара) на богослужбові збори, відкриває-закриває двері і вмикає-вимикає світло під час служби, відвідує разом з нею хворих членів громади та допомагає в роботі з відвідувачами кімнат для психологічної релаксації.

Пастор Харвелл з методистка церкви штату Нью-Гемпшир служить разом з французьким бульдогом Карні, який приймає участь, в тому числі, і в роботі психологічної церковної служби. Пастор впевнений, що собака робить дуже важливе “служіння втіхи”, знімаючи стрес і благотворно діючи на душі людей, налагоджують контакт з його вихованцем.

Джерело newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.