Новини світу. 28 січня. Ув’язнені практично всіх СІЗО та виправних колоній Киргизії припинили масове голодування, яке тривало 11 днів, повідомляє в суботу прес-служба Держслужби виконання покарань республіки.

Ув'язнені Киргизії припинили масове голодування

У найбільшому Слідчому ізоляторі республіки, розташованому в центрі Бішкека, 16 січня стався бунт: ув’язнені вирвалися з камер і влаштували пожежу в будівлі.

Після жорсткого придушення бунту за допомогою спецназу, ув’язнені практично всіх слідчих ізоляторів і ісправколоній республіки почали масове голодування із солідарності з ув’язненими СІЗО-1.

Понад 1,2 тисячі ув’язнених на знак протесту проти дій влади зашили собі роти. За словами родичів засуджених, акція викликана жорстоким ставленням службовців Держслужби та обмеженнями відвідувань для родичів, введеними керівництвом відомства. ГСІН стверджує, що своєю акцією ув’язнені протидіють наведенню порядку в пенітенціарній системі.

Напередодні керівництво ГСІН Киргизії заявило, що в разі продовження акції в пенітенціарній системі республіки буде введений “режим особливих умов”, який передбачає посилений варіант охорони та нагляду, особливий порядок допуску на об’єкти, зміна розпорядку дня, а також обмеження інших прав засуджених.

“Вчора, 27 січня, майже 6,5 тисячі ув’язнених Киргизстану, що знаходяться в СІЗО і відбувають покарання у колоніях, припинили голодування. Протистояння ув’язнених та керівництва Державної служби виконання покарань завершилося”, – повідомляє прес-служба.

Прес-служба нагадує, що “протистояння було розцінено урядом країни”, як боротьба між криміналом і законною владою.

Влада Киргизії оголосила про початок боротьби з криміналом і наведення порядку в місцях позбавлення волі. Зокрема, в ряді СІЗО стала встановлюватися спецапаратура для глушіння сигналу операторів мобільного зв’язку республіки і камеривідеоспостереження.

Крім того, так звані “положенці” – лідери кримінального світу, що раніше незаконно мали повну свободу пересування в рамках СІЗО, були переведені на загальні умови утримання під вартою. Після придушення бунту адміністрація СІЗО-1 винесла з “гуртових” камер, де містилися кримінальні авторитети, м’які меблі, плазмові телевізори та інші предмети, заборонені в місцях позбавлення волі.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.