Новини науки. 24 січня. В Україні йде процес об’єднання вузів під дахом єдиного відомства – Міносвіти.

Вузи переведуть під управління МОН

Досі була ціла когорта навчальних закладів, які курирували МОЗ, Мінтранс, Мінагрополітики та ін. І ось в листопаді було прийнято постанову Кабміну зі списком відомчих ВНЗ, які повинні були з 1 січня почати процес виходу з-під крила профільних міністерств і переходу в сфери управління МОН.

Критики дорікають авторів ідеї в тому, що вони йдуть радянським шляхом, розриваючи зв’язок бізнесу і виробництва з навчальним закладом, який готує кадри для цих сфер.

«У кожному міністерстві є методичні центри, які працювали зі своїми вузами, – чи будуть вони передані і в якому вигляді Міносвіти? Починати процес треба було навесні, щоб добре підготуватися. А так рішення було прийнято перед Новим роком, і, наприклад, МінАПК вже не фінансує свої вузи, а МОН ще не фінансує, звідки вузам брати кошти? »- Обурюється екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

У МОН парирують: це якраз європейська практика і не викличе жодних проблем, у тому числі і перебоїв з фінансуванням.

«По суті, виникало подвійне підпорядкування: в МОН вузи стверджували навчальні програми, проходили акредитацію та ліцензування, а фінансування брали в іншому міністерстві», – пояснював міністр освіти Дмитро Табачник. Таким чином, у МОН не було важелів впливу на ВНЗ, притому що з якістю освіти там не все було гладко. Так, наприклад, наші медичні дипломи відмовлялися визнавати в Ірані та в Саудівській Аравії, назвавши причиною низька якість підготовки фахівців. У самих відомчих вузах ситуацію не коментують.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.