Новини культури. 17 січня. Перше місце в списку найбільш успішних і популярних вітчизняних фільмів українці віддали кінострічці «В бій ідуть одні «старі» (53% і 55%).

Українці визнали стрічку найкращою

Далі у списку успішних і улюблених фільмів були названі комедія «За двома зайцями» (35% і 36%), фільм «Весна на Зарічній вулиці» (30% і 34%).

Такі результати дослідження надала компанія Research & Branding Group.

Більше третини українців (34%) під визначенням «Українська художня кінокартина» розуміють фільм, знятий на українській кіностудії, виключно українською знімальною групою.

Ще 28% респондентів вважають національною кінострічкою фільм, знятий де завгодно українською знімальною групою. Фільм, знятий будь-якою знімальною групою, але на українській кіностудії будуть вважати українським фільмом 13% опитаних респондентів. Тільки 9% вважають, фільм, знятий на замовлення держави чи на кошти вітчизняних бізнесменів українським фільмом.

При цьому значна більшість українців (67%) стверджують, що для них, при виборі фільму для перегляду в кінотеатрі, не має значення, знятий він на українській кіностудії чи ні. Протилежної думки дотримуються 12% українців.

Майже 69% українців висловилися за державну підтримку національного кіно в тій чи іншій формі. Серед способів, якими держава може підтримувати український художній кінематограф, 34% респондентів віддали перевагу пряме фінансування зйомок фільмів і їх просування в кінопрокаті, майже чверть (24%) опитаних вважають найоптимальнішим шляхом надання кінематографістам податкових та інших економічних пільг, а 11% опитаних підтримали ідею про обов’язкову квоту для українських фільмів у кінотеатрах. Проти державної підтримки і виключно за ринкову окупність в прокаті фільмів висловилися 15% опитаних українців.

Дослідження було проведено в період з 4 по 14 грудня 2011 року компанія Research & Branding Group спільно з журналом «Експерт-Україна». Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%. Дані у відсотках.

За матеріалами ГолосUA 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.