Новини економіки. 19 січня. Газова війна, на порозі якої, схоже, знову стоять Росія і Україна, незабаром вийде на світову арену.

Янукович візьме участь у традиційній Українській ланч-конференції

26 січня Віктор Янукович летить до Давосу (Швейцарія) на Всесвітній економічний форум, де візьме участь у сесіях з енергетики. А глава Мінпаливенерго Юрій Бойко в рамках форуму підпише угоди з урядом Азербайджану про організацію поставок зрідженого газу в Україну, повідомляє Сегодня.

«Угода встановлює механізм подальшої роботи. Про будь-які обсяги і терміни поки складно говорити», – повідомив заступник міністра енергетики Володимир Макуха.

«З одного боку – це фактор тиску на Росію. Але, разом з тим, це абсолютно реальний проект. На його здійснення піде років зо три. Треба тільки розуміти, про які обсяги газу йдеться. Для цього і підписується угода. Щоб не вийшов ще один нафтопровід Одеса-Броди», – говорить експерт Валентин Землянський.

Поки ж українська сторона продовжує торгуватися і обмінюватися ультиматумами з Росією. «Я думаю, що, як тільки газ буде дешевше, ми будемо закуповувати його більше», – заявив вчора Бойко в продовження дискусії про ціну на газ (ми хочемо 200-250 доларів, але маємо ціну 413 доларів за 1 тисячу кубометрів).

Глава МЗС Росії Сергій Лавров запевняє, що Москва врахує наші інтереси, у тому числі по газу, якщо ми врахуємо їх, і поскаржився: «У багатьох російських підприємств (в Україні) є проблема, їх власність піддається спробам націоналізації, рейдерським захопленням». Але тут же пом’якшив тон: «Я б не став драматизувати ситуацію. Чим тісніше стосунки, тим більше виникає тим, які треба вирішувати без надриву».

Крім того, в Давосі Янукович візьме участь у традиційній Українській ланч-конференції, де обговорюватимуть перспективи України в контексті європейського розвитку. Цього року у ланчі візьмуть участь близько 300 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.