Новини України. 12 січня. Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 4203-VI «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про автомобільні дороги» щодо класифікації автомобільних доріг загального користування», прийнятий Верховною Радою України 20 грудня 2011 року.

Дороги тепер класифікуватимуть по-новому

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Відповідно до нової класифікації автомобільних доріг загального користування автомобільні дороги державного значення поділяються на міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги, а місцевого значення – на обласні та районні дороги.

Раніше територіальні автодороги мали статус місцевого значення.

До міжнародних автомобільних доріг належать дороги, що суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та / або входять до Європейської мережі, основні, проміжні, з’єднувальні автомобільні дороги і відгалуження, мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення.

До національних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та автомобільні дороги, що з’єднують Київ, адміністративний центр Автономної Республіки Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами.

До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з’єднують дві або більше областей між собою, автомобільні дороги, що з’єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські й авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об’єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами .

У територіальні віднесені дороги, що з’єднують адміністративні центри Криму і областей з районними центрами, містами обласного значення, міста обласного значення між собою і Адмінцентр районів між собою. Також в територіальні увійдуть автодороги, що з’єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об’єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.

В обласні відносяться автодороги, що з’єднують адміністративні центри Автономної Республіки Крим та областей з іншими населеними пунктами в межах Криму або області між собою і з залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку, які не відносяться до доріг державного значення .

Районні автодороги – ті, що з’єднують районні адміністративні центри з іншими населеними пунктами, а останні – між собою, з підприємствами, об’єктами культури, іншими дорогами загального користування в межах району.

Джерело Голос.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.