Новини технологій. 30 січня. Сьогодні виповнюється 8 років відтоді, як була створена перша стаття в україномовному розділі Вікіпедії.

Вікіпедія
Українська Вікіпедія святкує День народження

Перша зареєстрована спроба створення статті в українській Вікіпедії датується 26 січня 2004 року. Тоді анонімний користувач написав одне слово – “Географ” (орфографію автора збережено). А вже через кілька днів, 30 січня була створена перша повністю змістовна стаття в українській Вікіпедії – “Атом”. Цю статтю написав незареєстрований користувач з Японії. Через місяць з’явилася перша інформація на українських форумах.

Пізніше, 4 квітня 2004 року був офіційно включений український мовний розділ Вікіпедії. До того часу в ньому було вже 1000 статей. До кінця того року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 10 тисяч.

Надалі україномовний розділ Вікіпедії нарощував темпи свого зростання: через 4 роки була написана стотисячний стаття. У квітні 2010 року – двохсоттисячна, а у липні минулого року – трьохсоттисячна стаття.

Сьогодні українська Вікіпедія є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка коли-небудь існувала. У ній нараховуються понад 360 тисяч статей. Наприклад, у найбільшій паперової енциклопедії українською мовою – в Українській Радянській енциклопедії було всього близько 50 тис. статей.

Українська Вікіпедія зараз займає 14-е місце за кількістю статей серед 282-х мовних розділів Вікіпедії. У ній налічується понад 1900 зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця здійснили хоча б одну зміну, а за всю історію її міняли понад 20 тисяч користувачів. За темпами зростання популярності вона є другою Вікіпедією в світі після китайської. Серед останніх досягнень української Вікіпедії можна виділити черговий рекорд по відвідуванню за всю її історію: у грудні 2011 року було переглянуто 49,2 млн. сторінок.

З метою популяризації української Вікіпедії в 2009 році була створена громадська організація “Вікімедіа Україна”, яка за останній рік реалізувала ряд проектів, серед яких можна назвати проведення 4-х вікіекспедіцій, 2-х конкурсів на написання статей з певної тематики і проведення десятка вікінавчань і майстер-класів з написання статей. У вікіекспедіціях українські вікіпедисти відвідали близько 100 населених пунктів України та Молдови, зробили і завантажили близько 1,5 тис. фотографій і пізніше поліпшили близько 100 статей. Протягом 2-х конкурсів були створені або доповнені близько 700 статей. А проведення вікінавчань дозволило залучити до української Вікіпедії нових користувачів. У вересні 2011 року була проведена перша вікіконференція українських вікіпедистів.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.