Новини економіки. 4 січня. Оцінка української газотранспортної системи в $ 20 млрд, озвучена російською стороною, занижена як мінімум вдвічі.

Україна Росія ГТС
Взагалі ж вартість ГТС України може представляти близько $ 50 млрд - Землянський

Оцінка української ГТС в $ 20 млрд була озвучена тільки російською стороною і є, м’яко кажучи, заниженою як мінімум вдвічі», – заявив колишній прес-секретар Нафтогазу Валентин Землянський.

За словами Землянського, у таку суму можна оцінити лише вартість труби без підземних сховищ газу, компресорних і газовимірювальних станцій, а також розгалуженої мережі газопроводів на території України.

«Взагалі ж вартість ГТС України може представляти близько $ 50 млрд», – вважає експерт.

Він нагадав, що газотранспортна система Білорусі, яка в 2011 році стала власністю «Газпрому», була оцінена в $ 5 млрд. При цьому вона поступається українській за всіма позиціями, сказав Землянський.

Українська газотранспортна система включає 39,8 тис. км магістральних газопроводів, у тому числі 14 тис. км, діаметром 1020-1420 мм, 74 компресорних станції загальною потужністю 5450 МВт, 13 підземних сховищ газу з активним об’ємом в розмірі 32 млрд куб. м, або 21,3% від загальноєвропейської активної ємності. А загальна довжина газопроводів України складає 283,2 тис. км.

Нагадаємо, раніше глава правління компанії «Газпром» Олексій Міллер на зустрічі з прем’єром РФ Володимиром Путіним заявив, що Україна оцінила вартість своєї газотранспортної системи в $ 20 млрд і просить знижку на газ в $ 9 млрд щорічно в разі створення газотранспортного консорціуму.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.