Новини економіки. 16 січня. Четвертий рік поспіль Україна залишається економічно невільною країною.

Україна залишається економічно невільною країною

Про це свідчить щорічний Індекс економічної свободи, підготовлений газетою Wall Street Journal і дослідницьким центром Heritage Foundation, пише Комерсант-Україна.

Згідно з індексом, який розраховується на підставі 10 показників, Україна набрала 46,1 бали (за 100-бальною шкалою), при тому що індекси нижче 50 балів характеризують економіку країни як “деспотичну”. Україна знаходиться нижче цього рівня з 2009 року.

У рейтингу економічних свобод Україна посіла сто шістьдесят третє місце з 179 досліджуваних країн, опинившись між Соломоновими островами (162) і Узбекистаном (164). З держав СНД найкращі показники в “помірно-вільної” Вірменії (39). “Переважно невільними” визнано Азербайджан (91), Молдову (124), Таджикистан (129) і Росія (144). Компанію Українї у списку “деспотичних” країн склали Білорусь (153) і Туркменістан (168). Найкращий рівень економічних свобод, як і раніше в Гонконгу, Сінгапурі, Австралії, Новій Зеландії та Швейцарії, а найгірший – у Північній Кореї, Зімбабве і на Кубі.

З 10 критеріїв, що визначають загальний індекс, Україна має високі бали лише в свободі торгівлі (84,4 бала), фіскальній свободі (78,2), монетарній торгівлі (67,7) і свободі праці (51,2). Свобода інвестицій оцінена в 20 балів, свобода від корупції – в 24 бали, участь уряду в ринкових відносинах – в 29,4 бала, захист прав власності і фінансова свобода – в 30 балів.

Втім, у порівнянні з минулим роком рівень економічних свобод Україні виріс на 0,3 бала, що дозволило країні піднятися в рейтингу на одну сходинку. Таке зростання виглядає несуттєвим хоча б тому, що ще в 2006 році Україна займала 117-е місце, будучи “переважно невільною”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.