Новини світу. 12 січня. Докторська дисертація президента Угорщини Пала Шмітта (Pal Schmitt) була списана з роботи болгарського ученого.

Пал Шмітт вкрав тему диплому

До такого висновку прийшов угорський журнал HGV, який порівняв дисертації Шмітта і колишнього члена МОК Миколи Георгієва.

У публікації журналу мова йде про роботу “Аналіз програми сучасних Олімпійських ігор”, яку Пал Шмітт захистив в 1992 році в Угорському університеті фізкультури. Відзначається, що дисертації була привласнена найвища оцінка.

Вивчивши публікацію Шмітта, видання дійшло висновку, що здебільшого робота була списана з дисертації, захищеної в 1987 році в Лозанні. Робота, написана французькою мовою, називалася “Аналіз олімпійської програми”. Як вважає видання, її зміст, перекладений угорською мовою, склав 180 з 215 сторінок дисертації Шмітта. У бібліографії дисертації Шмітта робота Георгієва вказана, проте жодного посилання в тексті на неї не дано.

Прес-служба президента Угорщини вже відреагувала на публікацію в HGV. За даними Agence France-Presse, представник президента заявив про необгрунтованість звинувачень.

Пал Шмітт у минулому був пов’язаний зі спортом та проведенням Олімпійських ігор. У 1968 і 1972 він виграв олімпійське золото у фехтуванні на шпагах. Пізніше він був членом Міжнародного олімпійського комітету. За даними HGV, Георгієва, який також працював в МОК, Шмітт знав особисто. У 2005 році Микола Георгієв помер.

У 2011 році схожий скандал розгорівся у Німеччині. Тоді в плагіаті при написанні докторської дисертації звинуватили Карла-Теодора цу Гуттенберга, який обіймав у той час пост міністра оборони. Сам він факт підробки роботи заперечував, проте за підсумками розслідування, проведеним вузом, де політик захищав дисертацію, він був позбавлений наукового ступеня. Незабаром після цього цу Гуттенберг покинув пост міністра.

Чи планується розслідування у випадку з Палом Шміттом, не уточнюється.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.