Новини світу. 15 січня. Акція протесту проти членства Угорщини в Європейському союзі (ЄС) пройшла в суботу поруч з будівлею єврокомісії в столиці країни Будапешті, її організувала місцева ультраправа партія “Йоббік”.

У протесті націоналістів брали участь близько трьох тисяч чоловік

У заході брали участь близько трьох тисяч чоловік, під час нього два члени угорського парламенту від націоналістичної партії “Йоббік” спалили прапор Євросоюзу.

Лідер націоналістів Габор Вона виступив перед демонстрантами і зажадав від влади держави провести референдум з питання виходу Угорщини з ЄС. Він заявив, що заходи щодо різкого скорочення бюджетних витрат, на ухваленні яких угорською владою наполягає Євросоюз, фактично є замахом на незалежність Угорщини.

Угорщині необхідно вийти з цього блоку. Все, що Європі потрібно, – це наша дешеву праця, наші ринки і місце, куди можна було б звалювати сміття”, – сказав Вона.

“Ця країна, яка вже ослаблена Віктором Орбаном (угорський прем’єр), отримала удар в голову від глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу“, – додав він.

У листопаді 2011 року Угорщина зверталася за фінансовою допомогою до ЄС і Міжнародного валютного фонду (МВФ), проте поки не отримала її, у тому числі через закон про незалежність свого центрального банку, в який керівництво обох блоків вимагає внести ряд поправок.

Позиція націоналістів в Угорщині зараз досить сильна. Їх партія “Йоббік” (“За нову Угорщину”) отримала 47 місць в парламенті за підсумками виборів, які пройшли в квітні 2010 року.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.