Новини культури. 28 січня. У столиці Австрії протестували проти танців.

Учасники акції вимагали заборонити традиційні віденські бали. Все через нацистів, які не раз опинялися в числі запрошених.
Якраз напередодні, в день пам’яті жертв Голокосту, ЮНЕСКО виключило бали зі списку культурної спадщини. Але, незважаючи на скандал, свято все-таки відбулося.
Історія легендарних балів з 200-річною історією завершилася скандалом. Репутацію справжнього Австрійського свята зіпсували гості. Щорічний бал Корпорації віденських студентів в останні роки став популярний у неонацистів. Представники ультраправих не раз опинялися в числі запрошених.
Для країни, яка з 1938 по 1945 роки фактично була провінцією Третього рейху, це виявилося занадто болісно. Тому рішення ЮНЕСКО виключити знамениті на весь світ бали зі списку культурної спадщини Австрії в країні назвали справедливим.
Але, незважаючи на скандал і загальний осуд, бал, намічений на 27 січня – день пам’яті жертв Голокосту, не скасували. Багато хто сприйняв це як образу і вийшов на вулиці з протестами. І поки до палацу Хофбург прибували все нові гості, тисячі обурених скандували: “Нацисти, йдіть!”
“Це неправильно! Сьогодні день звільнення Освенцима. Як вони посміли вибрати саме цей день для святкування!?” – обурюється Міхаель Вольфрам, протестуючий.
“Зараз дуже важливо вийти на вулиці і сказати, що це погано! Так більше не може продовжуватися, слава Богу, що цей бал – останній”, – говорить Марлен Хофер, протестуюча.
Організатори балів провини не визнають, та й нацистського підтексту в обраній даті не бачать.
“Немає ніяких екстремістів, які відвідують бал. Усе це – не більш ніж підбурювання. І воно завдає непоправної шкоди чесному імені балу і його гостей”, – говорить Хайнц Крістіан Штрахе, глава Партії свободи.
Проте надія на повернення традиції, що стала візитною карткою Австрії, все ж є. У випадку, якщо Корпорація віденських студентів відмовиться від проведення своїх свят, інші віденські бали зможуть знову опинитися в списку ЮНЕСКО.
За матеріалами Вести