Новини світу. 26 січня. Британці знайшли оригінальний спосіб боротися із зимовою депресією: вони встановили в самому центрі Лондона штучне сонце.

Поява в місті величезного джерела тепла сприятливо позначиться на самопочутті громадян

Воно важить більше двох тонн і світить з силою 60 000 тисяч лампочок. Під гігантською “зіркою” встановили шезлонги, де всі бажаючі можуть засмагати.

Британська арт-група Greyworld повісила над Трафальгарській площі в самому центрі Лондона гігантське штучне сонце. На виробництво величезної “зірки” художники витратили півроку. Вона здатна нагріватися до 200 градусів за Цельсієм і випромінює світло, порівняне за потужністю з кількома десятками тисяч лампочок.

Розмір Трафальгарського сонця в 30 000 разів перевищує габарити футбольного м’яча.

“Двісті десять тисяч ват чистого тепла”, – так називають автори свій твір. “Схід” штучного сонця було непросто погодити з міською владою, що побоювалися пожеж та інших нещасних випадків.

У міській комісії з встановлення подібних арт-об’єктів були присутні психологи, які надали лондонським чиновникам статистику самогубств, скоєних в Туманному Альбіоні кожну зиму. Експертам вдалося переконати лондонську мерію, що поява в місті величезного джерела тепла сприятливо позначиться на самопочутті громадян.

Сонце встановили на висоті 15 метрів над землею так, щоб ніхто не зміг до нього дотягнутися. Автори інсталяції присвятили своє творіння легендарній групі The Beatles, їхній пісні Here comes the Sun, слова якої з точністю відображають задум британських художників: “Little darling, it’s been a long cold lonely winter. Here comes the sun, And I say it’s all right “(“Маленька, це була довга холодна і самотня зима. Але сходить сонце, і все буде добре”).

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.