Новини світу. 3 січня. У США вперше виставлені реліквії зі знаменитої гробниці єгипетського фараона Тутанхамона.

статуя тутанхамона
Відкриття гробниці Тутанхамона зробило його одним з найзнаменитіших правителів Стародавнього Єгипту

Головним організаторами американського туру виступила одна з найбільших в світі неурядових науково-освітніх організацій National Geografic.

Гробниця Тутанхамона, сина Ехнатона, була виявлена ​​нерозграбованою відомим британським археологом Говардом Картером в Долині Царів поблизу Луксора в 1922 році. У похованні містилися незліченні скарби, на виготовлення яких пішло дуже багато дорогоцінних металів. Загальна вага знайдених в гробниці тільки золотих виробів і прикрас перевищила 1,2 тонни.

“Дивовижна виставка запрошує вас у подорож часом, переносячи на дві тисячі років тому за часів правління фараонів”, – обіцяють організатори виставки, що відкрилася в техаському Х’юстоні, в Музеї мистецтва.

Дійсно, похоронний обряд древніх єгиптян, які відправляють свого покійного володаря в світ богів, дозволяє розкрити таємниці не тільки смерті, але й життя фараонів – адже в гробниці розміщували все найулюбленіше і найдорожче за життя Тутанхамона – стілець, ліжко, предмети побуту, прикраси, не забувши і його сяючі золоті сандалії.

Експонати виставки розповідають про фараона Давнього Єгипту, що зійшов на престол в десятирічному віці і правив приблизно в 1333 – 1323 роках до нашої ери. У залах встановлені знаменитий золотий саркофаг, мармурові кришки від чотирьох саркофагів, що зберігали внутрішні органи царя, жезл, що символізує владу фараона, золоті прикраси.

Увагу відвідувачів привертають екзотичні золоті вироби – як, наприклад, захисні наконечники на пальці рук і ніг. У США доставлений і на вигляд простий дерев’яний ящик, в якому при розкопках знайшли крихітні труни двох мертвонароджених дівчаток – як вважають вчені, вони були дочками Тутанхамона.

Окремий зал пересувної виставки присвячений сучасним науковим дослідженням на основі ДНК, результати яких були оприлюднені в минулому році. Вчені стверджують, що юнак не був убитий, як вважали раніше. Ніяких слідів отрути виявити в тканинах не вдалося. Швидше за все, смерть юного царя була викликана двома важкими недугами – захворюванням кісток і малярією.

Відкриття гробниці Тутанхамона, що зберегла посмертну маску юнака, зробило цього фараона одним з найзнаменитіших правителів Стародавнього Єгипту, поряд з Хеопсом і Рамзесом Другим, не дивлячись на те, що правління Тутанхамона було досить коротким і скромним в історії “країни пірамід”.

Багато десятиліть таємниця походження і ранньої смерті Тутанхамона була оповита романтичним ореолом. Його матір’ю вважали легендарну красуню Нефертіті, а в батьки записували Ехнатона, Аменхотепа Третього і Сменхкара.

За матеріалами РИА-Нововсти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.