Новини світу. 26 січня. Земельний суд Мюнхена заборонив британському видавцеві Пітеру Макгі публікувати в Німеччині уривки з роботи Адольфа Гітлера Майн Кампф у зв’язку з порушенням авторських прав на книгу.

Майн Кампф

Макгі мав намір опублікувати в додатку до своєї щотижневої газеті, що видається в Німеччині, витяги з книги Гітлера та коментарі до них.

Однак міністерство фінансів Баварії подало до Земельного суду Мюнхена позов з вимогою заборонити йому публікацію цих матеріалів. Позивач звинуватив видавця в порушенні авторських прав на роботу Гітлера, тому що вони до 2015 року належать владі Баварії, повідомляє РИА Новости.

Строк охорони авторських прав на будь-які твори в європейських країнах закінчується через 70 років з дня смерті їхнього творця. Після цього вони стають суспільним надбанням і можуть публікуватися без згоди правовласника і виплат авторського гонорару. Офіційною датою смерті Гітлера вважається 30 квітня 1945 року.

Суд погодився з доводами позивача і заборонив публікацію. При цьому рішення поки не набуло чинності і може бути оскаржене у вищій інстанції.

Наміри Макгі опублікувати уривки з книги Гітлера викликало в Німеччині неоднозначну реакцію. При цьому сам видавець раніше заявив, що просто хоче дати широкої громадськості можливість критично вивчити оригінальний текст роботи.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.