Новини науки. 5 січня. Палеонтологи з Нижньої Саксонії ідентифікували новий вид іхтіозаврів, проаналізувавши останки, знайдені у міста Кремлінген (Cremlingen) в 2005 році.

Вчені дослідили вимирання іхтіозаврів

Вчені з різних країн весь цей час вивчали знахідку, результати дослідження були опубліковані 3 січня в журналі PloS ONE.

Новий вид іхтіозаврів отримав назву Acamptonectes densus (у перекладі з латині “застиглий плавець”). Вчені назвали тварину так через занадто близько розташовані хребці, які не дозволяли йому повертати голову. Ящір був завдовжки близько трьох метрів, його щелепи були забезпечені гострими зубами. За зовнішнім виглядом він нагадував сучасних дельфінів. З 2013 року скелет стане частиною виставки музею в Брауншвейгу (Braunschweig).

До цього вчені припускали, що іхтіозаври вимерли в кінці юрського періоду, однак нові дослідження поставили цю точку зору під сумнів, стверджує директор Природничо-історичного музею в Брауншвейгу Ульріх Йогер (Ulrich Joger). Саме в цьому музеї йшли дослідження останків.

Скелет був знайдений під час будівництва дороги. За оцінками палеонтологів, йому близько 130 мільйонів років. Таким чином, новітні знахідки вказують на те, що іхтіозаври жили в морях ще на початку крейдяного періоду. Вчені визначили вік останків по застряглому в скелеті зубу, який належав представникові виду акул, які жили в крейдяний період. Ймовірно, хижа риба вбила тварину.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.