Новини світу. 13 січня. В одній зі шкіл Актау, адміністративного центру Мангістауської області Казахстану, вилучені книги про православних святих для перевірки на екстремізм.

Православні книжки перевірятимуть

Прокурор Актау Талгат Алібай заявив, що на експертизу “в уповноважений орган” спрямовані твори “Небесний гість”, “Святий праведний воїн Федір Ушаков” і “Сказання про святого Гарасима”.

Книги були виявлені в бібліотеці школи номер 10 в рамках прокурорської перевірки на предмет виявлення в навчальних закладах літератури екстремістського толку. У 2009 році суд визнав Астани екстремістськими і заборонив ввезення та розповсюдження на території Казахстану ряду матеріалів, в тому числі аудіозаписи сур з Корану у виконанні Шейха Мішарі Рашида і Шейха Фаріс Уббада.

Також за політичний і релігійний екстремізм в Казахстані неодноразово закривалися різні ЗМІ та інтернет-ресурси, у тому числі найпопулярніші на території колишнього Радянського Союзу блогохостинг LiveJournal і Liveinternet.

Збірник “Небесний гість”, складений Борисом Ганаго, включає в себе казки та оповідання для дітей на православну тематику. Життєпис російського адмірала і православного святого Федора Ушакова за авторством Наталії Скоробогатько видавалося в 2009 році під назвою “Непереможний адмірал. Святий праведний воїн Феодор Ушаков”. “Сказання про Святого Гарасима” було видано в 2005 році видавництвом “Братство святих князів Бориса і Гліба” і в даний момент присутній в каталогах кількох онлайн-магазинів, але придбати його можна, тому що весь тираж розкуплено.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.