Новини України. 10 січня. Невідомі викрали чотири ікони кінця XVII ст. з іконостасу храму в с. Волиця Древлянська Львівської області, які належать пензлю відомого іконописця Галичини Івана Рутковича.

Іконостас

У секторі громадських зв’язків ГУ МВС у Львівській області підтвердили, що 7 січня в міліцію звернулася жителька зазначеного села із заявою про те, що з місцевого храму вкрадені 4 ікони. Зловмисники зняли навісний замок, пробралися в храм, в якому немає охоронної сигналізації, і вкрали ікони.

У той самий час в міліції поки не підтверджують факт, що вкрадені саме ікони пензля Рутковича, а чекають результату відповідної експертизи.

За даним фактом порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка з проникненням), проводяться оперативно-розшукові заходи для затримання зловмисників.

Автором іконостасу храму Різдва Христового в селі Волиця Древлянська є Іван Руткович – один з найвідоміших іконописців Галичини XVII століття. Він жив переважно у Жовкві, де створив іконостас у церкві Різдва Христового. Також повністю або частково збереглися іконостаси, створені іконописцем в Волиця Добрянської і Волі Висоцькій.

За оцінками мистецтвознавців, Жовківський іконостас є вершиною розвитку класичного українського іконостасу XVII століття.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.