Новини світу. 2 січня. Лікарі і власники аптек почали в понеділок перший в Греції страйк у 2012 році, повідомили профспілки страйкуючих.

Грецькі фармацевти почали дводобовий страйк

Лікарі державних лікарень страйкуватимуть з понеділка чотири дні поспіль. Вони протестують проти заборгованостей по зарплаті і різкого скорочення витрат на охорону здоров’я в останні два роки. Лікарі мають намір обслуговувати тільки екстрені випадки.

У свою чергу, фармацевти почали дводобовий страйк, в якій не беруть участь тільки чергові аптеки та аптеки в аеропортах країни. Фармацевти заявляють, що держава заборгувала їм великі суми у вигляді страхових виплат. Крім того, фармацевтів не влаштовує реформа галузі, яка має скасувати велику частину обмежень на роботу аптек.

В даний час аптеку не можна відкрити за бажанням, а лише викупивши або отримавши у спадок дорогу ліцензію. Держава також регулює розташування і кількість аптек, а також забезпечує власнику аптеки гарантований прибуток близько 35% від загальної вартості будь-яких ліків або препарату.

Це знижує конкуренцію в галузі, роблячи професію фармацевта “закритою” для більшості бажаючих, і підтримує ціни на ліки в числі найбільш високих в ЄС.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.