Новини світу. 18 січня. Вперше після Другої світової війни на прилавках в Німеччині з’являться уривки з відомого творіння Адольфа Гітлера “Моя боротьба” (Mein Kampf).

Працю Гітлера збираються надрукувати

Надрукувати книгу збирається британський видавець Пітер МакГі в рамках проекту “Свідчать газети”. Зокрема, заплановано випуск трьох брошур накладом 100 тисяч примірників.

Вони будуть присвячені біографії Гітлера, а також пропаганді та ідеології нацизму. На лівій сторінці брошури буде надрукований оригінальний текст (взятий із нацистських газет), а на правій – коментар до нього. Брошури поширюватимуться в газетних кіосках.

До речі, цю ідею підтримав президент Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн.

Зі свого боку, Міністерство фінансів Баварії, якому до 2015 року належать авторські права на Mein Kampf, вже оголосило, що збирається юридично виступити проти проекту.

Британський видавець виходить з того, що законодавство не забороняє цитувати історичні документи і що, таким чином, проект “Свідчать газети” нічиї авторські права не порушує.

Офіційний представник видавця Александер Люко розповів, що в разі, якщо продажі будуть успішними, випуск таких брошур може бути продовжено. При цьому він визнав, що “зміст текстів, здебільшого, дійсно викликає огиду”.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.