Новини світу. 30 січня. В атмосфері обережного оптимізму, викликаного подією в останні тижні поліпшенням світової економічної кон’юнктури, тут почав роботу надзвичайний одноденний саміт Євросоюзу.

Саміт продовжить роботу по стабілізації фінансового ринку єврозони

Скликаний з ініціативи президента ЄС Хермана Ван Ромпея, він покликаний відкрити “другий фронт” боротьби з триваючим вже третій рік поспіль важкою борговою кризою єврозони – прийняти пакет заходів щодо прискорення економічного зростання Євросоюзу.

Як стало відомо в кулуарах саміту, ЄС готовий виділити на стимулювання темпів зростання і створення нових робочих місць 82 млрд євро з невикористаних фондів єдиного бюджету ЄС 2007 – 2013 років.

Частина цих коштів піде також на кредитування малого й середнього бізнесу в країнах Євросоюзу.

Одночасно саміт продовжить роботу по стабілізації фінансового ринку єврозони. На розгляд нинішньої зустрічі виноситься Бюджетний пакт, який має на меті зміцнити фінансову основу зони євро за рахунок підвищення бюджетної дисципліни країн-членів.

Керівництво ЄС сподівається, що даний документ буде підписаний сьогодні в Брюсселі якомога більшою кількістю лідерів країн ЄС. Поки тільки Великобританія і Польща відмовилися прийняти даний документ.

Спочатку питання про Грецію на порядку нинішнього саміту було відсутнє. Однак нездатність Афін і приватних інвесторів досягти компромісу по формулі списання частини грецького боргу змусила керівництво ЄС поставити проблему грецької заборгованості на обговорення зустрічі в верхах. Тим часом серед працюючих на саміті фахівців посилюються сумніви в тому, що дефолту Греції за своїми боргами вдасться уникнути.

Нинішній саміт ЄС проходить в умовах проведення в Бельгії 24-годинного загального страйку проти скорочення соціальних програм. Поряд з серйозними незручностями, викликаними повним паралічем громадського транспорту столиці, страйк свідчить про зростання серед широких верств населення Євросоюзу протестних настроїв щодо політики жорсткої економії ЄС.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.