Новини технологій. 20 січня. У Росії не буде вводитися інтернет-цензура.

інтернет
В Росії не контролюватимуть користувачів Інтернету

Запевнив глава Мінкомзв’язку Ігор Щеголєв в своїй статті. У ній він прокоментував  скандальний законопроект про захист американської інтелектуальної власності в інтернеті, який розглядається зараз у США  / SOPA /.

Найбільші представники інтернет-індустрії – Google, Facebook, Yahoo!, Twitter, Mozilla і eBay – виступили проти законопроекту, суть якого полягає в тому, що будь-який учасник діяльності в мережі інтернет, починаючи з провайдерів і закінчуючи пошукачами і навіть рекламодавцями, зобов’язаний фактично по будь-яким зверненням правовласника припинити будь-яку взаємодію та надання послуг ресурсу, обвинуваченому у піратстві. Крім того, законопроект дає можливість заблокувати не тільки сайти, сервери яких розміщені на території США, але і будь-які ресурси, доступ до яких мають громадяни цієї країни, а це 99 % всього інтернету.

“Прийняття SOPA не лише вкрай негативно позначиться на розвитку інтернету як бізнес-простору, але фактично може стати інструментом цензури, що суперечить демократичним принципам”, – вважає Щеголєв.

Він зазначив, що в Росії “всі пропозиції, що стосуються онлайн-простору, чи то захист інтересів правовласників, чи то боротьба з дитячою порнографією, обговорюються з експертами індустрії”. “Блокувати і цензурувати інтернет неможливо, інакше він просто втратить свій сенс”, – упевнений міністр.

У Росії інтернет вільніше, ніж на заході, вважає Щеголєв.

“Є думка, що російський уряд нібито прагне до більшого державного контролю за інтернетом, – пише він у своїй статті. – Але в нашій країні навіть не розглядається можливість у разі соціальних заворушень перекривати доступ до Twitter або Facebook, тоді як деякі країни Європи відкрито проголосили , що застосують саме таку міру”.

Регулювати глобальну мережу необхідно всім державам спільно, вважає Щеголєв. Але не всі країни, за його словами, готові підписатися під конвенцією про інтернет-простір як під юридично зобов’язуючим документом.

“Держави, які приєднаються до кодексу поведінки, візьмуть на себе зобов’язання щодо співпраці в боротьбі зі злочинною або терористичною діяльністю з використанням інформаційних телекомунікаційних технологій, включаючи мережі”, – пояснив глава Мінкомзв’язку. Він підкреслив, що “покарання вчинили правопорушення в інформаційному просторі мають бути пропорційними”.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.