Новини політики. 10 січня. Екс-прем’єр стурбована законопроектом про газову трубу України і скаржиться на мізки влади.

Тимошенко знову пише листи до уряду

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко написала з Качанівської колонії у Харкові листа до Верховної Ради з критикою законопроекту від якого залежитиме доля газотранспортної системи України.

Про це повідомляє офіційний сайт “Батьківщини”.

“Найближчими днями закон щодо захисту української газотранспортної системи, який я колись ініціювала, буде де-факто скасований”, – пише Тимошенко.

Дії Партії Регіонів та Верховної Ради, що збирається підтримати закон вона називає зрадою.

“Перед цією зрадою національних інтересів українському народу промивають мізки за допомогою підконтрольного владі телебачення”, – пише Тимошенко.

Тимошенко наполягає на тому, що газові контракти з Росією 2009 року передбачають зміну ціни на газ без штрафних санкцій, а владу звинувачує.

“Якщо не вистачає мізків, фаху та природних здібностей домовитись так, як це зробила я свого часу, щоб отримати прийнятну знижку до ціни на газ, розрахованої за європейською формулою (і вийти, як мені вдалось у 2009 році, на ціну 232,98 доларів за тисячу кубометрів) – то треба скористатись зазначеним пунктом контракту, а не здавати стратегічні національні інтереси країни за тіньові корупційні відкати”, – пише Тимошенко.

Законопроект про реформування нафтогазового комплексу не розглядатимуть цього тижня тому, що чекають на звіт міністра паливно-енергетичного комплексу Юрія Бойко про переговори з Росією.

Голова “Газпрому” Олексій Міллер розповів, що газотранспортну систему України оцінюють в $20 млрд.

Також Міллер заявляв, що при створенні газотранспортного консорціуму Україна хоче знижку в $9 млрд щорічно. Зараз сторони продовжують вести переговори про створення консорціуму. Проте українська влада неодноразово відзначала, що Україна не хоче продавати частину газопроводу Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.