Новини України. 19 січня. Одним звинуваченням у справі Юлії Тимошенко по ЄЕСУ стало менше.

Влада розробляє план з переведення Тимошенко з Качанівської колонії в Харкові в СІЗО іншого міста

СБУ закрила справу в частині приховування валютної виручки – цей епізод Тимошенко вже не інкримінують. Тобто слідство довело, що Тимошенко і виручку приховувала, і створювала документальну видимість розрахунків за товари офшорними компаніями з корпорацією ЄЕСУ, але справу закрили, повідомляє Сегодня.

«У зв’язку з тим, що законодавством декриміналізували ст. 207 КК України», – пояснили в СБУ (17 січня набув чинності закон про декриміналізації економічних злочинів КК). Решта епізодів СБУ продовжує розслідувати.

Нагадаємо, Юлю звинувачують в тому, що вона «повісила» борг ЄЕСУ ($ 405,5 млн) перед Міноборони РФ на бюджет України, неодноразово ухилялася від сплати податків на суму більше 16 млн грн, намагалася незаконно отримати понад 25 млн грн ПДВ.

А от переїжджати Юля поки не планує. Як заявив вчора депутат-бютівець Михайло Волинець, влада розробляє план з переведення Тимошенко з Качанівської виправної колонії в Харкові в СІЗО іншого міста, наприклад, Дніпропетровська, який не задіяний у Євро-2012, щоб іноземці не облягали колонію на Харківщині.

Помічник глави Госпенітенціарной служби Ігор Андрушко сказав, що поки у нього даних про переміщення Тимошенко куди-небудь немає, і навряд чи Євро-2012 може стати причиною переведення, якщо таке і станеться.

Правозахисниця Олена Повідайчик повідомила, що Тимошенко готують до переведення (правда, на лікування) в 100-ту колонію тієї ж Харківської області, яка, за її словами, «відома своїм жорстким режимом».

А Володимир Бочаров-Туз не виключив, що Юлію Володимирівну чекають у 34-й колонії в Дніпродзержинську, «де сиділа очільниця «Білого братства» Марія Деві Христос».

Але джерело в тюремному відомстві впевнене, що переїзд не має сенсу: «Навіть якщо Юлю відвезуть кудись, натовпи іноземців-паломників та зарубіжних журналістів все одно облягали б «Качанівку», як місце, де вона була, і фотографувалися на тлі воріт зони».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.