Новини науки. 21 січня. Додаткова секунда, покликана ліквідувати розбіжність між атомним часом і астрономічним через нерівномірність обертання Землі, буде додана до всесвітнього координованого часу (UTC) 30 червня 2012 року.

Вчені додадуть ще одну секунду

Історично відлік часу базувався на вимірюванні середнього періоду обертання Землі навколо осі, і довжина секунди обчислювалася виходячи з цього інтервалу. З винаходом атомних годин з’явився прилад для вимірювання часу, який виявився точніше астрономічних методів, та визначення секунди було змінено і тепер відповідає атомним стандартам частоти.

У 1970 році міжнародною угодою були встановлені два стандарти часу – один з них, UT1, був заснований на обертанні Землі, а другий, UTC (всесвітній координований час), базувався на атомному часу.

Міжнародна служба обертання Землі стежить за тим, щоб два стандарти часу не розходилися між собою більше, ніж на 0,9 секунди, а в разі необхідності заявляє про те, що потрібно вкласти додаткову секунду.

З 1972 року до UTC були додані 24 додаткові секунди в різні інтервали – від шести місяців до семи років. Останній раз секунда додавалася 31 грудня 2008.

На цей раз нова секунда буде додана в 23 години 59 хвилин 59 секунд UTC 30 червня 2012 (приблизно відповідає 3:59 мск 1 липня 2012). Це рішення було прийняте Міжнародною службою обертання Землі, для якої Обсерваторія ВМС США служить центром прогнозів і швидкого реагування. Вимірювання фахівців обсерваторії показали, що обертання Землі зараз відстає від атомного часу приблизно на 1 мілісекунду в день.

Ці дані були отримані за допомогою інтерферометрії з наддовгою базою, методу заснованому на вимірюванні обертання Землі шляхом спостереження за положенням дуже віддалених космічних об’єктів. Ці дані показали, що приблизно за 1 тисячу днів розбіжність між атомним часом і астрономічним сягає 1 секунди.

Джерело Росбалт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.