Новини світу. 5 січня. Польську страхову компанію PZU оштрафували на 56 мільйонів злотих ($17 мільйонів) за угоду, яка порушила конкуренцію на ринку.

PZU оштрафували за порушення конкуренції

Відповідне рішення прийняло Управління захисту конкуренції та споживачів Польщі (UOKiK).

Фірму, яка також брала участь у змові Maximus Broker, оштрафують на 62 тисячі злотих ($19 тисяч). Диспропорція у штрафах викликана тим, що штраф встановили як відсоток від доходу компаній.

Про змову між компаніями UOKiK розповів журналіст ще в 2009 році. Управління знайшло докази укладення угоди між фірмами, зокрема після обшуку їх офісів. PZU та Maximus Broker домовилися про поділ ринку при укладанні страхових договорів з учнями та персоналами шкіл з куявсько-поморському воєводстві Польщі.

Такі страхові договори не є обов’язковими, але користуються популярністю в школах. Угоди з компаніями укладає орган, на балансі якого є школа, наприклад, мер міста, війт тощо. Відповідно у куявсько-поморському воєводстві компанія Maximus отримала дозвіл на укладання угоди в 85 зі 144 ґмінах (найменша адміністративна одиниця Польщі).

До 2009 року PZU та Maximus конкурували між собою, водночас пізніше конкуренція зникла, йдеться в повідомленні Управління захисту конкуренції та споживачів.

Компанія PZU має намір оскаржувати це рішення в суді.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.