Новини економіки. 15 січня. Негативні очікування щодо планів виходу Єврозони з фінансової кризи послабляють і єдину європейську валюту.

прапор ЄС, євросоюз
Політичні рішення лідерів країн ЄС можуть бути дуже швидкими

Про це повідомив фінансовий аналітик Олег Іванець.

За словами Іванця, світ знаходиться в очікуванні плану виходу ЄС з кризи, а також статистичних даних про зростання ВВП в ЄС у IV кварталі 2011 року.

“Поки очікування більш негативні, тому і євро слабшає. Однак, все може змінитися за одну мить, оскільки політичні рішення лідерів країн ЄС можуть бути дуже швидкими”, – підкреслив аналітик.

На думку фінансиста, якщо європейськими політиками не буде прийнято швидких рішень, то курс євро продовжить своє падіння. “Якщо ж політики запропонують ефективний вихід із ситуації, то євровалюта повернеться до рівня 1,35 дол. за євро”, – спрогнозував Іванець.

Експерт вважає, що для більшої стабільності євро та й Єврозони в цілому, необхідно створити більш чітке та централізоване управління бюджетами країн ЄС.

Щодо повернення деяких країн ЄС до своїх національних валют, то Іванець вбачає цю можливість лише для Греції, Іспанії та Португалії. Решта країн, за словами аналітика, залишаться в зоні євро. “Також, можливо, що це буде тільки Греція, як найбільш слабка ланка Єврозони“, – підкреслив він.

Також Іванець вважає, що основна проблема з євро в периферійних країнах – це непропорційне зростання соціальних стандартів відносно зростанню ефективності праці. “Тепер їх знизити, залишаючись в зоні євро, вкрай складно”, – повідомив він.

За словами аналітика, кращий спосіб виходу з цієї ситуації – повернутися до національної валюти, яку потім за 2-3 роки девальвувати до її реального рівня.

Нагадаємо, що у січні 2012 року європейській валюті виповнилось 10 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.