Новини світу. 11 січня. Полярні білі сови, що гніздяться зазвичай у тундрі, почали нинішньою зимою освоювати незвичну для себе територію багатьох штатів США аж до такого південного, як Оклахома.

Розмах крил полярної сови може перевищувати півтора метра

Оскільки в наші дні ці птахи міцно асоціюються в масовій суспільній свідомості з романами про Гаррі Поттера, американці з захопленням обговорюють питання про те, яким дивом викликана поява у них крилатих гостей.

Правда, орнітологи відповідають на це питання досить прозаїчно. За їхніми словами, сови, мабуть, розплодилися через те, що в минулому сезоні в тундрі було вдосталь лемінгів, якими вони в основному харчуються.

Тепер корму перестало вистачати на всіх, і хижаки перемістилися в пошуках їжі в райони, куди зазвичай не залітали.

Фахівці стверджують, що при зіткненні з традиційними американськими хижаками – аж до вовків – полярні сови, розмах крил яких може перевищувати півтора метра, цілком у змозі за себе постояти. Але ось незвичне сусідство з людьми не обіцяє їм нічого доброго.

Так, птахи нерідко гинуть в результаті зіткнень з автомашинами і лініями електропередачі. Тому фотографів-аматорів і взагалі всіх шанувальників живої природи настійно просять не лякати їх і не змушувати без необхідності підніматися в повітря.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.