Новини культури. 18 січня. Пісня британського гурту The Beatles “I Want to Hold Your Hand” в 1964 році розпочала “Британське вторгнення” в музичний ринок США.

Легендарна четвірка в США

18 січня 48 років тому композиція потрапила в американський чарт Billboard Hot 100 на 45-ій позиції. Пісня протрималася на першому місці в США 7 тижнів, а загалом пробула в “гарячій сотні” 15 тижнів. Цю дату прийнято вважати початком “британського вторгнення”, росту популярності британської музики в світі, зокрема в США.

“I Want to Hold Your Hand” з’явилася на світ в кінці листопада 1963 року в Британії. Випуск в США відбувся 26 грудня цього ж року. Початково компанія Capitol Records планувала випустити 200 тисяч копій пластинок (це достатньо велика кількість як на іноземну пісню у цей період). Проте, розуміючи ажіотаж серед американських підлітків, компанія замовила в трьох заводів з виготовлення пластинок 1 мільйон екземплярів.

“Британське вторгнення” (British Invasion) в музичний ринок США продовжили групи Rolling Stones, The Who, Cream та інші.

Загалом The Beatles є рекордсменом хіт-параду від журналу Billboard, куди за всю історію потрапило 20 пісень ліверпульської четвірки, які протрималися в чарті 59 тижнів.

Серед інших британських виконавців, які неодноразово були в Billboard Hot 100, Rolling Stones (8 пісень) та Elton John (9 пісень).

ВІДЕО

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.