Новини України. 17 січня. В Україні сьогодні, 17 січня, вступає в силу закон № 4025-VI щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

в'язниця
Засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи будуть звільнені

Згідно із законом за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

Також закон пропонує замінити позбавлення волі на штраф і в тих випадках, коли суб’єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права.

Також законом встановлюється, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше несудимих осіб, підозрюваних або обвинувачених у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, за винятком випадків, коли вони ховаються від органів слідства або перешкоджають розслідуванню справи.

Законом передбачено, що у справах про господарські правопорушення пропонується використовувати запобіжний захід у вигляді застави. Сума застави становитиме від 5 тис. грн до 17 тис. грн, по тяжкому правопорушенню – від 17 тис. грн до 76,5 тис. грн, з особливо тяжким правопорушенням у господарській сфері – від 76,5 тис. грн до 289 тис. грн.

Крім того, відповідно до закону, 17 складів злочинів декриміналізуються – це спричиняє закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення від усіх видів покарань осіб, засуджених за їх вчинення.

Засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи, щодо яких основне покарання у вигляді позбавлення волі було замінено на штраф, з моменту вступу в силу закону будуть звільнені з місць позбавлення волі з наступною сплатою відповідного штрафу. Крім того, запобіжний захід у вигляді взяття під варту за такими кримінальними справами підлягає перегляду, а в разі його зміни на заставу – звільнення з місць попереднього ув’язнення відповідної особи після внесення застави.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон 13 грудня 2011 року.

Втім, дебати з питання про декриміналізації статті, за якою засуджено Тимошенко, тривають. БЮТБ наполягає на декриміналізації статті 365 КК.

За матеріалами РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.