Новини економіки. 27 січня. Сильні морози в Україні змусили фермерів призупинити продажі овочів і фруктів.

Якщо будуть дуже сильні морози, тоді торгівлю взагалі може паралізувати

Про це повідомила керівник проекту “Агроогляд: овочі та фрукти” Тетяна Гетьман.

Різке похолодання призвело до того, що фермери масово припиняють продаж, не бажаючи відкривати овочесховища і додатково витрачатися на логістику.

«Якщо будуть дуже сильні морози, тоді торгівлю взагалі може паралізувати, щоб привезти продукцію, для цього потрібно спеціально обладнаний транспорт, а це, в черговий раз, позначиться на вартості продукції, її собівартість зросте, рости далі нікуди, вже торгують на грані або нижче. До того ж, супермаркети вже відзначають зниження обсягів поставок продукції та погіршення її якості через пошкодження морозами», – каже Гетьман.

За словами експерта, наступного тижня, ціни на продукцію можуть підвищитися на 5-10%, але з потеплінням ціна знову почне знижуватися, не виключений високий відсоток псування продукції в необладнаних овочесховищах.

«На сьогоднішній день роздріб ціни не змінював і не планує міняти до лютого місяця. Фермери будуть зливати продукцію взагалі за викидними цінами, великі обсяги на зберіганні залишаються. У цей час у роздробі ціна теж знизиться», – резюмує Гетьман.

Нагадаємо, як прогнозує Гідрометцентр, сильні морози протримаються в Україні до 4 лютого.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.