Новини світу. 21 січня. Шістнадцятирічна мешканка Нідерландів Лора Деккер (Laura Dekker) в суботу стане наймолодшою мореплавницею, якій вдалося самотужки здійснити кругосвітню подорож на яхті.

Лора Деккер

Вояж протяжністю 27 тисяч морських миль завершиться в суботу вдень на острові Сінт-Мартен (St. Maarten, острів Святого Мартіна) в Карибському морі. Напередодні 11-метрова яхта Деккер під назвою Guppy перебувала всього в 160 милях до фінішу. Подорож Деккер тривала рівно рік і один день.

“Вона сказала, що трохи схвильована тим, що її очікують. Це може здатися дивним для неї після такої тривалої подорожі в морі на самоті”, – сказав Жерар Ван ІРП – менеджер Лори Деккер, який підтримує щоденний радіозв’язок з юною мореплавницею.

З прибуттям в бухту Сінт-Мартена Деккер, якій 16 років і чотири місяці, перевершить рекорд юної австралійки Джесіки Уотсон, яка в 17 років зробила невпинну кругосвітню подорож без сторонньої допомоги за 210 днів.

За даними видання, офіційно рекорд Деккер не буде враховано, тому що представники Книги рекордів Гіннесса відмовилися свідчити рекорди юних мореплавців після скандалу Деккер з органами піклування в 2009 році.

Лора Деккер планувала піти в одиночне кругосвітнє плавання на 8-метровій яхті Guppy коли їй було всього 13 років. Батьки спочатку намагалися відрадити дівчинку, але потім вона змогла умовити їх підтримати свій проект.

Однак голландська Рада із захисту дітей рішуче виступив проти ризикованого круїзу, незважаючи на те, що Лора пообіцяла самостійно займатися по шкільній програмі під час плавання, яке мало тривати два роки. На думку Ради, дитина в такому юному віці не може адекватно оцінювати труднощі подібного підприємства, що може серйозно пошкодити її фізичному і психологічному стану. Лора Деккер була спрямована під тимчасову опіку соціальної влади і нагляд психолога, і була позбавлена можливості приймати важливі рішення, що стосуються свого життя. Ситуація ускладнилася, коли юна Деккер в грудні 2009 року зникла. Через чотири дні поліція Нідерландів виявила підлітка на Сінт-Мартенс, на тому самому острові звідки 20 січня 2011 почалася така бажана кругосвітня подорож Деккер.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.