Новини світу. 30 січня. Сума збитку, нанесеного шахраями економіці Великобританії, в 2011 році досягла рекордної величини – 3,5 млрд фунтів стерлінгів ($5,5 млрд).

UBS
Швейцарський банк UBS зазнав найбльше збитків від шахраїв

Про це йдеться в доповіді консалтингової компанії KPMG.

Дослідження враховує випадки великого шахрайства на суму в більш ніж 100 тис фунтів стерлінгів ($160 тис).

За оцінкою компанії, кількість передбачуваних випадків шахрайства у Великобританії в минулому році зросла на 150%. Найбільші втрати від цих злочинів зазнали банки, приватні компанії та держава. При цьому сума збитку, нанесеного компаніям діяльністю їх власних співробітників, у тому числі керівних, зросла за рік на 74%.

На думку експертів KPMG, причиною зростання масштабів шахрайства в минулому році стала економічна криза. Вона спричинила фінансову нестабільність, яка, з одного боку, створює сприятливий ґрунт для афер, а з іншого боку, спонукає деяких людей компенсувати свої втрати в бізнесі за рахунок махінацій.

Менше половини суми збитку припадає на частку професійних шахраїв (1,4 млрд фунтів стерлінгів). Решту злочинів скоїли люди, які раніше були законослухняними громадянами.

Близько половини суми збитку, нанесеного шахраями у Великобританії в минулому році, становлять втрати лондонської філії швейцарського банку UBS. Причиною збитків на суму $2,3 млрд стали несанкціоновані угоди, зроблені трейдером Квеку Адоболі, якого заарештували у вересні минулого року.

Іншим великим випадком викритого шахрайства в 2011 році стала справа колишнього офіцера поліції Найджела Кренсвіка, який викрав у британської держави 365 млн фунтів стерлінгів ($575 млн). Колишній страж правопорядку створив фірму і сфабрикував документи, згідно з якими вона нібито продала телефони та комп’ютерні програми на суму в 2,4 млрд фунтів стерлінгів. Кренсвік подав фальшиві документи в податкову службу і оформив повернення ПДВ на 365 млн фунтів стерлінгів. В результаті проведеної перевірки шахрайство розкрилося, і колишній поліцейський у жовтні минулого року був засуджений до 10 років в’язниці.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.