Новини світу. 30 січня. Сьогодні в Білому домі президент США Барак Обама проведе переговори з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

Барак Обама і Михайло Саакашвілі
Саакашвілі зробить усе, щоб залишитися при владі

Головною темою переговорів президента Грузії Михайла Саакашвілі і американського лідера Барака Обами стане участь Грузії в можливій військовій операції проти Ірану.

Саакашвілі, схоже, готовий надати грузинську територію у разі ескалації конфлікту з Тегераном, пояснивши це прагненням убезпечити країну від «російської військової загрози».

Обама вимагатиме від Саакашвілі, щоб парламентські вибори восени 2012 року і президентські в 2013 році пройшли чесно”, – заявив голова партії «Нові праві» Давид Гамкрелідзе.

“Від Саакашвілі вимагають чітких зобов’язань, і йому буде дуже важко порушити їх перед президентом США”, – каже  Гамкрелідзе.

Однак представники правлячої партії «Єдиний національний рух» (ЄНР) це спростовують.

“США не втручатимуться у внутрішні справи Грузії, і тим більше не даватимуть жодних вказівок щодо виборів. Візит президента підкреслює стратегічний характер наших відносин, у тому числі в сфері безпеки”, –  запевнив депутат від ЄНР Давид Дарчіашвілі.

Експерти переконані, що саме Іран стане ключовою темою переговорів у Вашингтоні, оскільки США розраховують у разі ескалації ситуації навколо Ірану використовувати територію Грузії як тилового плацдарму – невипадково в останні роки Вашингтон виділяв значні суми на реконструкцію військових аеродромів у Вазіані та Марнеулі, а також порту Батумі.

Експерти не сумніваються, що Михайло Саакашвілі задовольнить всі прохання США.

«Грузія буде найбільш лояльною до США в порівнянні з Туреччиною та іншими сусідами Ірану в разі початку війни», – сказав конфліктолог Паата Закареішвілі.

Багато років Тбілісі послідовно демонструє відданість Вашингтону. У 2012 році грузинський військовий контингент в Афганістані поповниться ще одним батальйоном і досягне 1 тис. 600 – 1 тис. 700 солдатів і офіцерів, ставши тим самим найбільшим з усіх країн – не членів НАТО.

“Я не виключаю, що заради того, щоб утриматися при владі, Саакашвілі влізе у військову кампанію проти Ірану. Це може стати справжньою катастрофою для нашої країни. Війна проти Ірану не повинна вестися з нашої території”, – заявив екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе

Втім, багато військових експертів переконані, що Грузія при всьому бажанні не зможе надати реальну військову допомогу США у разі війни з Іраном.

Джерело Коммерсант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.