Новини економіки. 14 січня. Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s знизило кредитні рейтинги 9 країн Євросоюзу.

Standard&Poor's

На дві позиції знижені рейтинги Кіпру, Італії, Португалії та Іспанії.

Кредитні рейтингу Австрії, Франції, Мальти, Словаччини та Словенії було знижено на одну позицію.

Також повідомляється, що збережено рейтинги Бельгії, Фінляндії, Німеччини, Ірландії, Люксембургу та Нідерландів.

Прогноз по рейтингах Австрії, Бельгії, Кіпру, Естонії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Італії, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словенії та Іспанії встановлений як негативний, що означає можливість їх зниження у 2012 або 2013 роках. Прогноз по рейтингах Німеччини і Словаччини – стабільний.

На думку експертів, зниження кредитних рейтингів ряду країн єврозони найближчим часом не призведе до різкого поглиблення фінансової кризи в цих державах.

Рейтинг Франції був на найвищому рівні “ААА”.

“Це не добра новина, але й не катастрофа… Не рейтингові агентства визначають політику Франції“, – заявив глава міністерства фінансів країни.

Євросоюз швидко відреагував на масове зниження рейтингів.

Єврокомісар з економіки і монетарної політики Оллі Рен розкритикував рішення Standard & Poor’s, назвавши його “суперечливим”.

“Я шкодую про це суперечливе рішення (…) з боку Standard and Poor’s, яке стосується [пониження] рейтингів декількох країн-членів єврозони, у той час, коли єврозона робить рішучі дії на всіх фронтах у відповідь на кризу”, – цитує його заяву ВВС.

За його словами, зараз найважливіше завершити створення Європейського механізму стабільності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.