Новини світу. 26 січня. Кримчан звинувачують у замаху на славу зірки мультиплікації.

Росіяни відстоюють права на свого Чебурашку

У Господарському суді АРК розбирають суперечку між російською і кримською фірмами по виготовленню плюшевих іграшок. Росіяни вимагають від кримчан припинити випуск серії іграшок, які нібито нагадують Чебурашку, і наполягають на знищенні вже виготовленої продукції.

На думку позивача, порушені його авторські права, придбані у фільмофонду студії «Союзмультфільм». Ця організація в 2009 році підписала контракт на виробництво іграшкових персонажів радянських мультфільмів з компанією Fansy Toys. В її структуру входять як пред’явник претензій, так і білоруське і українське відділення.


Євпаторійці ж наполягають: у них немає ніякого Чебурашки! Їх м’яка «підсудна» іграшка, схожа на лемура, запатентована як «Звір № 3». На думку керівника підприємства Сергія Іпполітова, мова йде про недобросовісну конкуренцію – російська сторона намагається витіснити їх з ринку:

«Просто наш товар якісніший і дешевший. Нас тут всі знають і люблять. А росіяни завозять сюди товар, виготовлений в Китаї. Багато судових засідань пройшли без нас – ми про них не знали. У справі є нестиковки: їхня компанія в суд не представила оригінали своїх документів – за адресою, вказаною у позові, вони не розташовані».

Власне і в Росії досі не розставлені остаточно крапки – хто є батьком Чебурашки. Одні підтримують дитячого письменника Едуарда Успенського, у своїй книзі «Крокодил Гена та друзі» вперше описав дивну тварину:

«Неможливо було сказати, хто він такий: заєць, собака, кішка або взагалі австралійський кенгуру. Очі у нього були великі й жовті, як у пугача, голова кругла, заяча, а хвіст короткий і пухнастий, такий, який буває зазвичай у маленьких ведмежат». Інші схильні підтримати художника Алфеевского, проілюструвавши в 1965 р. книгу письменника. Треті – на боці художника-аніматора Леоніда Шварцмана, який створив всіх героїв мультиплікаційних стрічок за участю Чебурашки.

Але в квітні 2011 року Басманний районний суд Москви ухвалив рішення, згідно з яким виключні права на дивовижного звіра – нікому з них не належать, а тільки ДП «Фільмофонд кіностудії «Союзмультфільм».

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.