Новини світу. 12 січня. Росспоживнагляд заявив, що якість українських сирів, які імпортуються до РФ, погіршилась, і взгалі, їх слід класифікувати як “сирний продукт” через великий вміст рослинних компонентів.

Росії не подобається український сир

“Аналіз молочної продукції українського виробництва, що знаходиться в обігу на російському ринку показав, що в останній період відбулося погіршення її споживчих властивостей, що найчастіше відбувається через безконтрольне використання рослинних компонентів”, – йдеться в повідомленні відомства.

Росспоживнагляд відзначає, що в такому випадку сири з України, відповідно до Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію, можна ідентифікувати тільки як сирний продукт.

“Такі обставини мають ознаки порушення права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору”, – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, найбільшу тривогу в даному випадку викликають ЗАТ “Пирятинський сирзавод” (Сумська область), ВАТ “Великобурлуцький сироробний завод” (Харківська область), ВАТ “Звенигородський сироробний комбінат” (Черкаська область), ВАТ “Охтирський сиркомбінат” (Сумська область ), ТОВ “Гадячсир”, ТОВ “Техмолпром” (місто Гадяч, Полтавська область), ТОВ “Виробниче об’єднання” Моліс “(Запорізька область), ПАТ” Хмельницька маслосирбаза “(Хмельницька область), Крижопільський філія ТОВ” Інтер Фуд “(Вінницька область).

“Федеральна служба по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини ініціювала процедуру запобігання порушень вимог закону”, – наголошується в повідомленні.

За даними Росспоживнагляду, в 2011 році Україна тільки за 10 місяців поставила на російський ринок 55,5 тисяч тонн сирів.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.