Новини світу. 18 січня. Відомий кінорежисер і голова передвиборчого штабу Володимира Путіна Станіслав Говорухін, коментуючи свій політичний вибір, з упевненістю заявив, що його друг – актор і співак Володимир Висоцький, якби був живий, неодмінно підтримав би його рішення.

Станіслав Говорухін "прикривається" Висоцьким

Про це Говорухін сказав, відповідаючи в прямому ефірі радіо “КП” і “КП-ТВ” на питання радіослухачів, телеглядачів.

Інтернет-користувач Олександр поцікавився у Говорухіна, подав би йому Висоцький руку, якби він був живий і дізнався, що режисер очолив передвиборний штаб Путіна.

“Знаєте, питання образливий, але я не ображу, – сказав на це Говорухін. – Тому що я знав Володю Висоцького краще, ніж той, хто задає це питання. Вже більше 30 років минуло, як його немає на світі. Але подумки я всі ці роки з ним раджуся. І я не думаю, щоб він пішов за тими, хто хоче для Росії біди і розвалу. Упевнений: Володя Висоцький мій вибір сьогодні підтримав би”.

Журналісти попросили Станіслава Говорухіна відповісти і на запитання, навіщо Путін знову йде в президенти. Як пояснив режисер, прем’єр-міністр робить це, щоб “продовжити те, що давно вже почав”.

У числі заслуг Путіна Говорухін перерахував звільнення з його допомогою Росії від зовнішнього боргу (“Згадайте, перед приходом Путіна у нас був борг більше 500 мільярдів доларів”), перемогу над олігархами (вони “сьогодні не рвуться у владу, сидять, мовчать” і платять податки) і накопичення країною запасів зерна і золота (за словами Говорухіна, до приходу Путіна Росія купувала пшеницю за кордоном, а тепер стала третьою країною в світі за експортом зерна і золотовалютними запасами).

Фактично Говорухін коротко повторив ті ж аргументи та докази ефективності проведеної Путіним політики, які на початку цього тижня сам прем’єр-міністр озвучив в статті, опублікованій в газеті “Известия”. Перерахувавши свої заслуги в позбавленні країни від спадщини “лихих 90-х”, глава уряду дав зрозуміти, що тільки під його мудрим керівництвом росіяни зможуть зміцнити досягнуте і вирішити інші проблеми.

Нагадаємо, що рішення Говорухіна очолити передвиборний штаб Путіна викликало бурю негативних емоцій у Рунеті. Блогери звинуватили творця легендарних фільмів “Вертикаль”, “Місце зустрічі змінити не можна”, “Ворошиловський стрілок” в підлесливості до влади і навіть оголосили про символічну смерть режисера для колишніх прихильників його творчості в зв’язку з цим. Особливо дошкульно інтернет-користувачі зустріли пафосне визнання Говорухіна про те, що нове призначення стало для нього “великою честю” і “величезним обов’язком”.

Пригадали блогери Говорухіну і його дружбу з Висоцьким, який знімався в його фільмах. Як написав, наприклад, erman1950, невідомо, яких політичних поглядів дотримувався б співак і актор, якби він дожив до наших днів, але “одне можна стверджувати на сто відсотків, що він був би людиною порядною, чесною, не став би негідником, не принижувався б перед владою”. “А ось про тебе, Слава Говорухін, його колишнього друга, його режисера, на жаль, такого сказати не можна! Ти в очах мільйонів шанувальників Висоцького низько впав! Ти зрадив його пам’ять!” – Написав користувач в своєму ЖЖ.

Говорухін раніше пояснював своє рішення стати головою штабу Путіна в інтерв’ю газеті “Московський комсомолець” тим, що він “глибоко поважає Путіна“, і це для нього “велика честь”. За його словами, він би хотів допомогти прем’єр-міністрові в його подальших звершень і задумах.

Джерело newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.