Новини України. 10 січня. Щасливих людей на Землі більше, ніж нещасних.

Українці щасливіші за молдаван і єгиптян, і трохи нещасніші за росіян

Так, 53% населення планети вважають, що вони абсолютно щасливі, 31% відчувають себе ні щасливими, ні нещасними. І тільки 13% землян впевнені, що щастя їх обійшло. Підраховували рівень щастя в 57 країнах світу компанія WIN-Gallup International та Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Україна в рейтингу зайняла 41 місце. 43% українців відповіли, що вони щасливі. До «середнячкам», які не змогли визначитися, чи задоволені вони життям чи ні, віднесли себе 37%. І 14% зізналися, що нещасні. Аналогічного дослідження раніше не проводилося, а тому неможливо сказати, стали ми щасливішими чи ні. Лише КМІС раніше проводив опитування, де живуть щасливі люди в Україні. У 2011 році в цілому по країні щасливими себе назвали 63% українців (у 2010-му таких було 65%). Найщасливіші – західні і східні області.

Соціологи вважають, що 41-е місце України, ще не означає, що у нас люди нещасні. «Наш народ обережний у таких оцінках, – говорить соціолог Ольга Балакірєва. – Думаю, що у нас завищені критерії щастя. Ми схильні пов’язувати почуття задоволеності скоріше з досягненням найвищих благ у всіх сферах життя – кар’єра, сім’я, гроші і т.д. Інші народи можуть і без успіхів в житті відчувати себе щасливими. Так, друге місце в рейтингу зайняла Нігерія. Країна бідна, там величезна кількість людей помирає від ВІЛ, відбуваються військові конфлікти, але нігерійцям не заважає це вважати себе щасливими».

Її колега Ірина Бекешкіна каже, що щасливими можна стати, відмовившись від багатьох потреб.

«Якщо вони перевищують можливості, то людина відчуває себе нещасною, – каже Бекешкіна. – Ми ж заробляємо як у бідних країнах, а хочемо жити, як у багатих. А от у багатих країнах людей щастя більшою мірою прив’язане до матеріальних благ. Наприклад, у США (38 місце. – Авт.) Щастю заважає криза».

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.