Новини України. 27 січня. Генпрокурор Віктор Пшонка вважає, що захист екс-прем’єра Юлії Тимошенко своїми заявами політизує ситуацію і розбурхує громадську думку.

Віктор Пшонка
Пшонка обурений поведінкою Власенко

Власенко замість того, щоб використовувати право захищати, говорячи про винності-невинності, більше політизує ситуацію. Хто дав йому право говорити про те, що термін буде 12 років? Він що, наділений для цього законом? Він повинен говорити про винність-невинність і доводити це “, – обурився Пшонка.

Він висловив здивування тим, що захист дозволяє собі робити подібні заяви.

“Є просто санкція статті. Він (Власенко) міг, як поважаючий себе правознавець, просто сказати: я, як адвокат, доводжу до вашого відома, що по тій статті, по якій звинувачується Тимошенко, передбачено максимальне покарання – 12 років позбавлення волі. Навіщо таким фантазерскім перебільшенням розбурхувати громадськість?”, – сказав Пшонка.

“Моя особиста думка, не як генпрокурора, що він такими заявами навіть шкодить Тимошенко, роблячи чільною політику, а не ідеологію права”, – зазначив Пшонка.

Як повідомлялося, 24 січня 2012 Власенко заявив журналістам, що в найближчі тижні почнеться новий судовий процес над екс-прем’єром у справі, що стосується корпорації ЄЕСУ.

“Я змушений констатувати, що Янукович настільки боїться Юлії Тимошенко, що він дав пряму команду СБУ перетворити 7 років, до яких Тимошенко засуджена Печерським судом Києва, в 12 років”, – сказав Власенко.

Пшонка також заявив, що підсудність розгляду кримінальних справ у відношенні екс-прем’єра України Юлії Тимошенко буде визначати Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Генпрокурор пояснив, що за законом кримінальна справа слухається там, де відбувся злочин, але Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ надано право визначати підсудність.

“Зробила Тимошенко злочин в одному місці (а триваючий злочин було скоєно на різних територіях), проживала в іншому місці, відбуває покарання у третьому місці, тому суд і вирішує, де, в яких судах розглядатимуться інші кримінальні справи”, – сказав Пшонка.

Джерело Цензор.НЕТ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.