Новини України. 13 січня. Багатостраждальний закон про вищу освіту, прийняття якого очікувалося на цьому тижні в четвер-п’ятницю, знову відкладений.

студенти
Студентів найбільше турбують моменти, що стосуються стипендій

Як пояснив «Сегодня» керівник парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький, це вирішили зробити тому, що в Раді з’явилися, крім міністерського, ще два альтернативні законопроекти (автор одного з них – «регіонал» Юрій Мірошниченко, другого – «фронтовики» Арсеній Яценюк і Леся Оробець).

«Потрібен час, щоб грунтовно розглянути всі три законопроекти. Якщо ми знайдемо щось хороше в альтернативних законопроектах, ми це обов’язково включимо в основний. Потрібно прийняти документ, який влаштовуватиме всі зацікавлені сторони, нам не потрібні протести студентів», – пояснив Луцький.

Законопроект, запропонований Міносвіти, готують з 2008 року. По ідеї він повинен істотно розширити права студентів, зробити вузи багатшими і самостійнішими, а також зробити систему вищої освіти більш наближеною до європейських стандартів.

Студентів найбільше турбують моменти, що стосуються стипендій. «Норма про підвищення стипендій до прожмінімума – позитивний момент, але в держбюджеті коштів на підвищення стипендій немає, значить, їх можуть підвищити за рахунок інших студентів. Ми припускаємо, що це може бути зроблено за рахунок невиплати стипендій «трієчникам», – говорить голова громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» Михайло Лебедь.

Як пояснював міністр освіти Дмитро Табачник, важливо прописати норму про підвищення стипендій на законодавчому рівні. «І виходить в наступному році ці кошти обов’язково будуть в бюджеті», – говорить Табачник.

Ще один момент, який викликає запитання у критиків законопроекту – оплата за навчання. Там сказано, що оплата не змінюється протягом терміну дії договору.

«Це спроба узаконити порочну практику підписання додаткових договорів. Її використовують деякі вузи: підписавши з контрактником типовий договір, вони залишають за собою право на підписання доповнень (де вказується вже підвищена сума плати за навчання). Потрібно, щоб сума оплати не змінювалася протягом усього терміну навчання», – говорить Лебедь.

У Міносвіти ці претензії вважають безпідставними. «За законом, вуз не має права переглядати суму плати за навчання на контракті», – кажуть у Міносвіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.