Новини світу. 30 січня. Красуня з древнього абхазького роду Ебжноу померла у віці 99 років в Стамбулі.

Королева краси прожила довге і щасливе життя

Переможниця першого конкурсу краси, який відбувся в Бельгії 3 липня 1932 року – Керіман Халіс Едже була визнана кращою з красунь 28 країн.

80 років тому найкрасивіша дівчина світу носила звання «Королева краси», титул «Міс світу» був придуманий набагато пізніше.

“Ми завжди з повагою згадуватимемо Керіман Халіс Едже Тамер, яка успішно представила нашу країну за кордоном і була удостоєна великим турецьким реформатором, першим президентом турецької республіки Ататюрком на прізвище Едже, що в перекладі означає «королева», – заявив з нагоди смерті королеви краси президент Туреччини Абдуллах Гюль.

Найкрасивіша дівчина світу була однією з шести дітей у сім’ї купця Тевфіка Халіса-бея.

Спочатку вона стала переможницею конкурсу в місцевій школі, потім – в окрузі, потім – у країні і, нарешті, – на світовому конкурсі краси.

Коли переможниця першого конкурсу краси повернулася на батьківщину, на стамбульському вокзалі її зустріли тисячі захоплених шанувальників.

“Коли я вийшла з вагона, турецькі офіцери пробивали мені дорогу, щоб я могла пройти крізь натовп людей, які кричали, розмахували квітами і дуже тепло вітали мене”, – писала у своїх мемуарах Керіман Халіс Едже Тамер.

Королева краси прожила довге і щасливе життя. У неї була велика і дружна родина: троє дітей і 13 онуків. У колі своїх близьких і коханих людей Керіман провела свої останні роки.

Перша королева краси померла вчора ввечері через серцеву недостатністі у віці 99 років. Сьогодні Керіман Халіс Едже буде похована в Стамбулі.

За матеріалами lifenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.