Новини світу. 19 січня. Депутати данського парламенту розкритикували намір невеликого копенгагенського театру поставити п’єсу по маніфесту норвезького терориста Андерса Берінга Брейвіка.

По маніфесту Брейвіка поставлять виставу

Представник партії соціал-демократів з питань культури Флеммінг Мортенсен заявив, що намір поставити п’єсу по маніфесту Брейвіка викликало потрясіння в суспільстві. Однак він підкреслив, що влада не буде забороняти цю постановку.

“Ми не обмежуємо свободу творчості в нашій країні”, – заявив він.

П’єса під назвою “Маніфест 2083” буде поставлена ​​в театрі Cafe Teateret режисером Крістіаном Лолліком. За його словами, мета постановки полягає в тому, щоб з допомогою тексту Брейвіка спробувати зрозуміти мотиви, які підштовхнули його до вбивства людей, і запобігти повторенню подібних подій у майбутньому.

Маніфест Андерса Брейвіка обсягом близько 1500 сторінок був опублікований в інтернеті незадовго до скоєння терактів. У документі, який Брейвік назвав “2083 – Європейська декларація незалежності”, викладалися погляди терориста на політичні та національні питання, а також описувалася підготовка до терактів. Крім того, маніфест містив безліч цитат, у тому числі з праць Мао Цзедуна і Макіавеллі.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.