Новини технологій. 28 січня. Бестселер від компанії Apple – планшетний комп’ютер iPad – відсвяткував другий день народження.

iPad Apple
Два роки тому Стів Джобс представив інноваційний пристрій

Два роки тому засновник Apple Стів Джобс представив інноваційний пристрій, який справив своєрідну революцію на ринку комп’ютерної техніки.

Ще до презентації першого iPad, яка відбулася в США 27 січня 2010 року, експерти та журналісти писали, що Apple має представити новий мультимедійний пристрій, що дозволить дивитися фільми і телешоу, грати, виходити в інтернет і читати електронні книги і газети. З чуток, новинка повинна була представляти собою щось середнє між смартфоном, нетбуком і рідером.

У результаті фанати продукції Apple побачили інноваційний пристрій, який фактично створив окрему нішу на ринку мобільної електроніки – сегмент планшетних комп’ютерів.

У 2011 році, за даними Strategy Analytics, було відвантажено 66,9 мільйона різноманітних планшетів, що на 260% більше в порівнянні з попереднім роком. Аналітики компанії відзначають посилення тренда по відмові споживачів від покупки персональних комп’ютерів на користь планшетів.

Незважаючи на планшетний “бум” останніх двох років, – свої пристрої в цьому сегменті продають практично всі провідні виробники, включаючи Samsung, RIM, Motorola та інших, – Apple продовжує зберігати лідерство на цьому ринку. У четвертому кварталі 2011 року Apple продала рекордні для себе 15,43 мільярда iPad, зайнявши 58% ринку, в тому час як сумарна частка всіх Android-виробників склала 39%, свідчать дані Strategy Analytics.

Продажі першого iPad почалися в США 3 квітня 2010 року, за перший же день Apple продала більше 300 тисяч пристроїв. Мільйон планшетів iPad був реалізований в США менш ніж за місяць, а до кінця 2010 року компанії вдалося продати майже 15 мільйонів пристроїв.

Планшет iPad другого покоління компанія представила в березні 2011 року, заради його презентації Стів Джобс, який помер у жовтні минулого року, перервав свою відпустку тоді за станом здоров’я. Усього за два роки Apple вдалося реалізувати на ринку більше 55 мільйонів iPad обох поколінь.

Згідно з прогнозом генерального директора Apple Тіма Кука, ринок планшетів рано чи пізно перевершить ринок традиційних комп’ютерів. Якщо його прогноз збудеться, то роль планшета iPad, що фактично створив цей ринок і завоював серця багатьох споживачів мобільної електроніки, буде складно переоцінити.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.