Новини світу. 27 січня. Італійська туристична компанія Costa Crociere, якій належить круїзний лайнер Costa Concordia, що зазнав аварії, виплатить усім пасажирам, які перебували на його борту, одноразову компенсацію в розмірі 11 тисяч євро.

Гроші виплачуватимуться всім пасажирам, включаючи дітей будь-якого віку

Лайнер Costa Concordia зазнав аварії в ніч на 14 січня в Тірренському морі поблизу острова Джільо біля узбережжя італійської області Тоскана. На борту судна перебували понад 4 тисячі осіб, зокрема 37 українців і 111 росіян. Наразі знайдено тіла 16 загиблих, ще близько 20 осіб досі вважаються зниклими безвісти.

Угода про одноразову виплату компенсації всім пасажирам судна була досягнута в рамках погоджувальної комісії, яка була створена за ініціативою Astoi з представників керівництва Costa Crociere і практично всіх великих організацій із захисту прав споживачів, що діють в Італії.

Ця допомога виплачуватиметься з метою відшкодування збитків, пов’язаних із втратою багажу й особистих речей пасажирів, а також у рамках компенсації моральної шкоди, завданої учасникам корабельної аварії.

Гроші виплачуватимуться всім пасажирам, включаючи дітей будь-якого віку, навіть у випадку, якщо вони подорожували на судні безкоштовно. При цьому з суми компенсації не повинні відраховуватися страхові виплати, які учасники круїзу отримали або отримають у майбутньому з відшкодування зазначених збитків.

Крім того, Costa Crociere зобов’язується повернути своїм клієнтам усі цінності, які дістануть із пасажирських кают і, перш за все, із суднових сейфів.

За матеріалами Радіо Свобода