Новини економіки. 21 січня. ООН розповсюдила у п’ятницю доповідь під назвою «Ситуація і перспективи в світовій економіці», в якій попередила світові країни про необхідність готуватися до нового великого економічного спаду.

ООН пророкує великий економічний спад

Доповідь про ситуацію у світовій економіці складається щорічно експертами цілого ряду агентств в рамках всесвітньої організації.

В опублікованому документі, зокрема, йдеться про те, що найбільший виклик в даний час полягає в кризі робочих місць і скороченні перспектив для економічного зростання, особливо в країнах, що розвиваються. Автори доповіді нарікають на те, що рівень безробіття залишається на рівні 9%, доходи людей не ростуть, а відновлення економік після фінансової кризи гальмується через знижений попит на товари та послуги.

«Оскільки все більше і більше працівників залишаються без роботи на тривалий час, особливо молодих робітників, перспективи середньострокового зростання також страждають через негативний вплив на кваліфікацію та досвід», – йдеться в доповіді.

До глобального економічного спаду, на думку експертів ООН, ведуть серйозні економічні проблеми, які в даний час спостерігаються в США і Євросоюзі. Так, в 2012 році зростання світового ВВП очікується на рівні до 2,6% (це при найоптимістичнішому прогнозі), а в 2013-му – до 3,2%. Таким чином, тільки в 2012 році економічне зростання в світі сповільниться на 0,5%, що ще більше скоротить доходи на душу населення в усьому світі.

Укладачі доповіді пояснюють новий економічний спад в більшій мірі провалом американських і європейських політиків щодо кризи навколо робочих місць, суверенного боргу і фінансової нестабільності. Що стосується країн, що розвиваються, які тільки починають підніматися після фінансової кризи, їх також не обійде стороною нова хвиля кризи. На думку експертів, вони отримають удар по торговим і фінансовим каналах.

Джерело Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.